Terapeutą Polarity może zostać każdy, kto zdecyduje się poświęcić czas na naukę tej metody. Nie ma znaczenia wykształcenie jakie posiadasz ani szczególne predyspozycje. W trakcie kursu większość uczestników zaczyna "odczuwać energię", pozostali, jeśli zdecydują się tym zajmować, zdobywają wystarczające kwalifikacje do pracy terapeutycznej w trakcie praktyki.

Stosowanie metody Polarity jest niezwykle cenne dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów, masażystów, logopedów, pedagogów etc. Terapia Polarity jest pomocna osobom zajmującym się przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi.

Na kursie podstawowym uczestniczysz w medytacjach, ćwiczysz Polarity - jogę, zdobywasz podstawową wiedzę teoretyczną o wzorcach energetycznych, technice pracy i jakości kontaktu terapeutycznego. Uczysz się konkretnych układów terapeutycznych oraz "zabezpieczeń", czyli tworzenia tzw. punktów podporu, które pozwalają terapeucie i pacjentowi uczestniczyć bezpiecznie w zabiegu (masażu) energetycznym.

Kurs dla zaawansowanych pozwala uzyskać głębszą wiedzę, zarówno anatomiczną jak i o systemach energetycznych człowieka (z tradycji Ajurwedy), jak i poznać wiele układów terapeutycznych niezbędnych do pracy z osobami chorymi. Kurs ten umożliwia zdobycie Certyfikatu.

Kursy terapii Polarity cieszą się coraz większym zainteresowaniem, traktowane są jako wstęp do dalszego kształcenia się w ramach terapii czaszkowo-krzyżowej.

 

BIEŻĄCE I PLANOWANE TERMINY KURSU POLARITY

 

 

 

                                                                 

I stopień (podstawowy):

- Podstawy Terapii Polarity. Terapeutyczna, diagnostyczna i profilaktyczna funkcja metody.
- Pięć elementów (jakości energii) i ich wpływ na nasze stany emocjonalne, mentalne i fizyczne.
- Jak pomagać sobie i swoim bliskim.
- Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w działaniach terapeutycznych /punkty podporu/.


         Zajęcia praktyczne:

- Praca z przeponą, łagodzeniem bólów stawowych , odblokowywanie kości ogonowej, usprawnianie pracy serca, wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek, usprawnianie pracy układu limfatycznego, rozluźnianie kręgosłupa , itd.

                                                        
                                               
  

II stopień (żywioły):


- Miejsce człowieka we Wszechświecie.
- Manifestacja podstawowych praw i schematów ruchu energii w organizmie człowieka.
- Wpływ elementów Eteru, Wody, Ziemi, Ognia i Powietrza na psychiczne i fizyczne zdrowie człowieka.


          Zajęcia praktyczne:

- Sesje terapeutyczne uczestników związane z elementami energii : Eteru, Wody, Ziemi, Ognia i Powietrza.

 III stopień (układ nerwowy):

- Praca z układem nerwowym i kręgosłupem i ich znaczenie dla zdrowia człowieka.                                     - Terapie dla kręgosłupa i układu nerwowego.

- Wstęp do Terapii Czaszkowo - Krzyżowej i jej elementy.
- Znaczenie masażu metamorficznego w pracy z zaburzeniami okresu płodowego.

 

 

Program kursu jest zgodny ze standardami  American Polarity Therapy Association (APTA) – organizacji wiodącej na świecie w terapii Polarity.

Czas trwania 6 Modułów - 120 godzin.